Szerdán kerül a kormány elé az energiastratégia
A kormány várhatóan szerdán foglal állást a 2030-ig szóló magyarországi energiastratégiával kapcsolatban - mondta Bencsik János, a fejlesztési tárca államtitkára.
Szerdán kerül a kormány elé az energiastratégia
A kormány várhatóan szerdán foglal állást a 2030-ig szóló magyarországi energiastratégiával kapcsolatban - mondta Bencsik János, a fejlesztési tárca államtitkára.
Jogerőssé vált a Vértesi Erőmű csődegyezsége
A Komárom-Esztergom Megyei Bíróság jóváhagyta a Vértesi Erőmű Zrt. (VÉ) és hitelezői egyezségét, ezzel jogerősen lezárta a csődeljárást − közölte a társaság. A döntéssel elhárultak annak jogi akadályai, hogy az erőmű 2014-ig további támogatás nélkül fennmaradjon. A VÉ június elején közölte, csődeljárása a vártnál később fejeződik be, így a január végi egyezségben foglalt fizetési kötelezettségeket is később teljesíti a társaság, az egyik hitelező fellebbezése, illetve elfogultsági indítványa miatt.
Jogerős a Vértesi Erőmű csődegyezsége
A bíróság jóváhagyta a Vértesi Erőmű csődegyezségét, amelynek értelmében a 20 milliárdos tartozást felhalmozó vállalat 5,6 milliárd forintot fizet hitelezőinek. Az üzem ezzel zavartalanul működhet tovább.
Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás
A hamarosan a kormány elé kerülő Nemzeti Energiastratégia szerint 2030-ra 30 százalékkal nő Magyarország villamosenergia-igénye, az elsődleges energiaigény pedig várhatóan legfeljebb öt-hat százalékkal fog emelkedni − mondta Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyért felelős államtitkára a paksi atomerőműben tartott sajtótájékoztatón. A szakmai szereplőkkel és a rendszerirányítóval kialakított közös álláspont szerint évi 1,5 százalékra tehető az éves energiaszükséglet bővülése, a növekedés 2050-re elérheti a 70 százalékot − tette hozzá. Az energiastratégia az atomenergia kapacitásaiknak megőrzésével, a szénbázisú áramtermelés arányának szinten tartásával és a zöld áram arányának, illetve mennyiségének növekedésével számol.
Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás
A következő húsz évben 30 százalékkal nő a hazai villamosenergia-igény - ismertette a hamarosan a kormány elé kerülő energiastratégia alapvetését Bencsik János államtitkár. A paksi atomerőmű stressztesztjének eredménye szeptember közepére születik meg.