BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

energiapolitika

07.
12.
00:00

Jogerőssé vált a Vértesi Erőmű csődegyezsége

A Komárom-Esztergom Megyei Bíróság jóváhagyta a Vértesi Erőmű Zrt. (VÉ) és hitelezői egyezségét, ezzel jogerősen lezárta a csődeljárást − közölte a társaság. A döntéssel elhárultak annak jogi akadályai, hogy az erőmű 2014-ig további támogatás nélkül fennmaradjon. A VÉ június elején közölte, csődeljárása a vártnál később fejeződik be, így a január végi egyezségben foglalt fizetési kötelezettségeket is később teljesíti a társaság, az egyik hitelező fellebbezése, illetve elfogultsági indítványa miatt.

Szerző(k):
Leszák Tamás
07.
08.
00:00

Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás

A hamarosan a kormány elé kerülő Nemzeti Energiastratégia szerint 2030-ra 30 százalékkal nő Magyarország villamosenergia-igénye, az elsődleges energiaigény pedig várhatóan legfeljebb öt-hat százalékkal fog emelkedni − mondta Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyért felelős államtitkára a paksi atomerőműben tartott sajtótájékoztatón. A szakmai szereplőkkel és a rendszerirányítóval kialakított közös álláspont szerint évi 1,5 százalékra tehető az éves energiaszükséglet bővülése, a növekedés 2050-re elérheti a 70 százalékot − tette hozzá. Az energiastratégia az atomenergia kapacitásaiknak megőrzésével, a szénbázisú áramtermelés arányának szinten tartásával és a zöld áram arányának, illetve mennyiségének növekedésével számol.

Szerző(k):
Leszák Tamás