Rácsaptak a pedagógusok az asztalra, ultimátumot adtak a kormánynak
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) azt várja a kormánytól, hogy hozzon döntést az oktatásban dolgozók béremeléséről - idézi az MTI a tanács szerdai közleményét.
Rácsaptak a pedagógusok az asztalra, ultimátumot adtak a kormánynak
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) azt várja a kormánytól, hogy hozzon döntést az oktatásban dolgozók béremeléséről - idézi az MTI a tanács szerdai közleményét.
Szociális dolgozók sztrájkja: itt az Emmi válasza
A szociális dolgozókat tömörítő szakszervezetek elégséges szolgáltatások mértékéről szóló javaslata elfogadhatatlan a kormány számára - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) hétfőn az MTI-t. A tárca szerint a javaslattal veszélyeztetik az ellátottak biztonságát, azaz hiányoznak a sztrájk jogi feltételei.
Nulladik osztály: megszólalt az oktatásért felelős minisztérium
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Nemzeti alaptantervvel kapcsolatosan semmiféle új információt nem hozott nyilvánosságra, mivel a dokumentummal kapcsolatosan nem született még döntés - kommentálta a Magyar Nemzet megkeresésére a minisztérium azt a sajtóértesülést, amely szerint a kormány bevezetné a kilencosztályos általános iskolát.
A kormány átcsoportosított 7,2 milliárdot - sportfejlesztéseket érint
Az iskola- és a sportlétesítmény fejlesztéstől vett el a kormány 7,2 milliárd forintot és tett át a kiemelt kormányzati beruházások körébe. Az átcsoportosítás a központi költségvetés Emberi Erőforrások Minisztériuma fejezeten belül történt.
Tömeges felmondások jönnek az óvodákban, ha a kormány átviszi a tervét
Nyáron módosították a köznevelési törvényt, és bár ennek közép- és általános iskolákat érintő részét már sokat kritizálta a szakma, az óvodákat érintő módosítások felett elsiklott. Pedig pont a legfontosabb jogokat veszik el az önkormányzatok által felügyelt intézményektől, nehéz helyzetbe hozva mind a szülőket és a gyerekeket, mind a pedagógusokat. Több óvodapedagógus is arra gyanakszik, hogy hasonló központosítást készít elő a kormány, mint tette a Klebelsberg Központ létrehozásakor. Sokan azt mondják, ha ezt meglépik, elhagyják a pályát. A bizonytalanságot fokozza, hogy a szakmai szervezetekkel még csak nem is egyeztetnek.