Súlyos bűncselekmény Győrben - pótolhatatlan kincsek tűntek el
Súlyos szabálytalanságokat tárt fel az Állami Számvevőszék 2016 decemberében publikált jelentésében annál a győri múzeumnál, ahonnét ellopták és hamisra cserélték egy félmilliárdos értékű éremgyűjtemény darabjait. Az érméket évekkel ezelőtt kicserélhették. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda nyomoz. Az Emmi államtitkára egy képviselői kérdésre adott válaszában arra nem tért ki, hogy ellenőriztek-e más közgyűjteményeket is a győri lopás napvilágra kerülése után.




