Nemzeti Szociálpolitikai Intézetet hozott létre a kormány
Az emberi erőforrások miniszterének irányítása alá tartozó központi költségvetési szervként, Nemzeti Szociálpolitikai Intézetet hozott létre a kormány.
Nemzeti Szociálpolitikai Intézetet hozott létre a kormány
Az emberi erőforrások miniszterének irányítása alá tartozó központi költségvetési szervként, Nemzeti Szociálpolitikai Intézetet hozott létre a kormány.
Óriási pszichiátriát akar létrehozni a kormány, a szakma tiltakozik
A tervek szerint három intézmény összevonásával egy több mint ezerágyas pszichiátriai, neurológiai és idegsebészeti óriásközpontot hozna létre a kormány. A szakmát nem vonták be az egyeztetésbe, a pszichiáterek és az addiktológusok tiltakoznak - írja a 24.hu.
Újabb átszervezések jönnek az egészségügyben - Kásler kórházigazgatókat nevezett ki
Kórházigazgatókat nevezett ki pénteken Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. A klinikai központok, budapesti centrumkórházak és megyei kórházak vezetőinek megbízatása 2021. január elsejétől lesz hatályos - írja az MTI.
Közel 5 milliárddal többet költhet az egészségügy
Összesen 47 egészségügyi szolgáltató kapott 5 milliárd forintnyi többletkapacitást, amelyek között megtalálhatóak fekvőbeteg, járóbeteg, szakorvosi, fogászati, és krónikus ellátást végző intézmények is. A többletkapacitásnak köszönhetően rövidülni fognak a várólisták, korszerűbb és gyorsabb ellátásra lesz lehetőség, mert ezek az intézmények több beteget, több órában és megnövelt ágyszámon tudnak majd fogadni - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
Kásler elárulta, mikor jelenhet meg a vakcina Magyarországon
A jövő év elejére valószínűsítette a koronavírus-vakcinát Magyarországon a parlament népjóléti bizottságában kedden tartott éves meghallgatásán az emberi erőforrások minisztere. Kásler Miklós leszögezte: olyan vakcina, amely nem hatásos és szövődményeket okoz, nem fog forgalomba kerülni itthon.