Vége a fogyasztás csúcskorának, már az átlag amerikai is böjtöl?
Több nagy amerikai élelmiszer feldolgozó cég eladása is visszaesett részben a hatékony fogyókúra elterjedése, részben a legkisebb jövedelműek vásárlóerejének visszaesése miatt.
Vége a fogyasztás csúcskorának, már az átlag amerikai is böjtöl?
Több nagy amerikai élelmiszer feldolgozó cég eladása is visszaesett részben a hatékony fogyókúra elterjedése, részben a legkisebb jövedelműek vásárlóerejének visszaesése miatt.
Csúnyán lehúzhatják a magyarokat a kenyérrel
Nagy István agrárminiszter szerint a 875 forintos kenyérből mindössze 53 forint a gabona ára, tárcájának azonban csak ez a bizonyos 53 forint tartozik a hatáskörébe. Pedig hiába csökken az alapanyag ára, a kenyérért egyre többet kell fizetnünk.
Fontos mutató érkezett a német gazdaság állapotáról
Hároméves mélypontra lassult a német infláció márciusban. Az energiaárak mellett az élelmiszerek ára is csökkent éves szinten.
Nagy Márton: az infláció összeomlott és lent is maradt
A tárca elégedett a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb inflációs adataival, kifejtették, 2024 márciusában tovább olvadt az infláció mértéke, a januári 3,8 százalékot, majd a februári 3,7 százalékot követően 3,6 százalékos szintre csökkent az infláció üteme az előző év azonos hónapjához képest.
Milyen fenntarthatóság? Brutálisan drága ez a pékáru
A bio, azaz organikus élelmiszerek ugyan divatosan hangzanak, a valódi ilyen típusú termékekért igen borsos árat kell fizetni. Pláne, hogy a nem-bio ételek is nagyon megdrágultak.