BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egis_zrt.

12.
21.
00:00

Nagy pluszban zárt az OTP

A nemzetközi hangulat javulása pozitívan hatott a Budapesti Értéktőzsdére is, az index a Mol korrekciója ellenére emelkedéssel fejezte be a napot. A BUX 131 pontos növekedéssel, 17 650 pontra emelkedett, szerényebb, 12,3 milliárd forintos részvényforgalom mellett. A 2012. decemberi BUX-határidő elszámolóára 240 ponttal, 18 190 pontra nőtt. Egész Európában jól szerepeltek a bankpapírok, s ez jót tett az amúgy is napok óta erőt mutató OTP-részvényeknek. A bankpapír napi maximumán, 3,4 százalékos pluszban, 3436 forinton fejezte be a kereskedést, s ezzel a kulcsszintnek tartott 3400 forint fölött tudott zárni. Az FHB részvényét is megérintette az optimizmus, 2,8 százalékkal, 483 forintra drágult a bank papírja.

Szerző(k):
Economx