BUX 139206.20 -0,07 %
OTP 45340 0,09 %
header

egészségügyi_ellátás

06.
10.
16:40

Drasztikus változásokat hozott a kórházakban a vírus

A járvány miatt leállított egészségügyben három hónap alatt drasztikusan lecsökkent a kórházi várólistákon műtétre várakozó betegek száma, ami természetesen nem reális számot mutat, csupán azt, hogy a kormány veszélyhelyzet miatt meghozott intézkedéseinek vannak olyan hozadékai is, melyekkel nehéz lesz megküzdeni - írja a Privátbankár a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) honlapjára hivatkozva.

Szerző(k):
Szepesi Anita
06.
08.
18:24

Egészségügyesek pluszpénze - tényekkel válaszolt Káslernek a gyógyszerészkamara elnöke

Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter múlt hét pénteken jelentette be, hogy az egészségügyi dolgozók július 1-vel kapják meg a járvány miatt beígért bruttó 500 ezer forintos egyszeri juttatást, az intézkedés 160 ezer munkavállalót érint. Később kiderült, a gyógyszerészek, a gyógytornászok és az idősotthoni dolgozók nem tartoznak a jutalmazottak közé.

Szerző(k):
Szepesi Anita