BUX 139428.18 0,09 %
OTP 45270 -0,07 %
header

egészségügyi_ellátás

06.
19.
11:18

MOK: elindult az önként vállalt túlmunka felmondásának letétbe helyezése

Az orvosok bérének rendezését és az egészségügyi rendszer struktúraváltását sürgeti a közel 48 ezer magyar orvos érdekképviseletét ellátó Magyar Orvosi Kamara (MOK). A szervezet a tagság döntése alapján elindította az önként vállalt többletmunka és külső ügyeleti vállalások felmondásának ügyvédi letétbe helyezését, és arra kérik az orvosokat, hogy mondjanak nemet a kötelező munkaóráikon felüli, szabadidejük terhére végzett többletmunkára - közölte lapunkkal a MOK.

Szerző(k):
Szepesi Anita
06.
13.
12:14

Strasbourgi pert indít a kórházkiürítés miatt a Magyar Helsinki Bizottság

Április közepén Kásler Miklós miniszter utasítására néhány nap alatt a kórházi ágyak 50, majd 60 százalékát kellett szabaddá tenni, betegek százait kellett hazaszállítani. Rengetegen maradtak szakszerű ellátás nélkül, köztük egy idős nagybeteg, aki hat napig szenvedett otthonában, majd miután visszavitték a kórházba, meghalt. Az elhunyt lánya a Magyar Helsinki Bizottság segítségével az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult jogorvoslatért - írta közleményében a civil jogvédő szervezet.

Szerző(k):
Szepesi Anita
06.
13.
08:08

Ez okozza évente egy kisvárosnyi magyar halálát - friss felmérés

Évi 25,5 ezer magyar halála, közel minden ötödik haláleset összefügg a dohányzással. 1990 óta egymillió magyar vesztette életét a füstölés miatt. Noha 7 év alatt 13 százalékkal csökkent a dohányzás okozta halandóság, de Magyarország így is éllovas nemzetközi összevetésben e téren. Minden 13. beteg dohányzás miatt szorul gyógyításra, az egészségügyi kiadások ötödét fordítják a dohányzás következményeinek kezelésére - hangzott el többek között a Magyar Egészség-gazdasági Társaság (META) csütörtöki, a dohányzást egészség-gazdaságtani szemszögből górcső alá vevő, online konferenciáján.

Szerző(k):
Szepesi Anita