Ombudsman: jogsértés, ha a kórházban az újszülöttet elválasztják anyjától
A jogállamiság és a gyermek legjobb érdekének megfelelő eljárás elvét, illetve a családi élet tiszteletben tartásához való jogot sérti minden olyan kórházi gyakorlat, amely egészségügyi indok nélkül, külön kérés ellenére elválasztja az újszülöttet az édesanyjától a szülést követő kórházi ellátás során- idéi az Alapvető Jogok Biztosának közleményét az MTI híre alapján a hvg.hu.




