BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

02.
15.
13:51

Ombudsman: jogsértés, ha a kórházban az újszülöttet elválasztják anyjától

A jogállamiság és a gyermek legjobb érdekének megfelelő eljárás elvét, illetve a családi élet tiszteletben tartásához való jogot sérti minden olyan kórházi gyakorlat, amely egészségügyi indok nélkül, külön kérés ellenére elválasztja az újszülöttet az édesanyjától a szülést követő kórházi ellátás során- idéi az Alapvető Jogok Biztosának közleményét az MTI híre alapján a hvg.hu.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
13.
08:44

Felmérték a romák egészségét, íme, az eredmények

A romák egészségére speciális veszélyeztetettséget jelent a zsíranyagcsere-zavarok sokkal gyakoribb előfordulása, a fokozott diabéteszhajlam, a fehérjeszegény, állati eredetű zsírokban gazdag táplálkozás - állapította meg a Debreceni Egyetem kutatása, amely egyedülálló, komplex adatbázist készített a magyar, azon belül az észak-kelet-magyarországi roma lakosság egészségi állapotáról, az azt befolyásoló tényezőkről. Az eredményeket a medicalonline.hu idézi.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
01.
20:24

Eddig 38 izomsorvadásos beteg gyógyszertámogatási kérelmére mondott igent az egészségbiztosító

Az elmúlt évben 1,2 milliárd forintot költött az egészségbiztosító 38 gerincvelői izomsorvadásban (SMA) szenvedő beteg gyógyszeres kezelésére - tudta meg az Index a NEAK-tól. Csütörtöki cikkük szerint egy 6 éves, gerincvelői izomsorvadásban (SMA) szenvedő kislány reményt keltő, de nagyon drága kezelését nem támogatta az állami egészségbiztosító. A portál rákérdezett, a NEAK milyen szempontok szerint bírálja el az ilyen típusú kérelmeket.

Szerző(k):
Szepesi Anita