BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

02.
20.
14:52

Tízmilliárdok veszhetnek el - betegek ezrei érintettek

Az elmúlt négy évben közel ötödével csökkent a Magyarországon folytatott új klinikai vizsgálatok száma. A trend a 2020-ban életbe lépő új uniós szabályozás nyomán tovább romolhat, ennek megakadályozása érdekében az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) kormányzati beavatkozást, felelős kormányzati vezető kinevezését és kutatás-fejlesztési költségek gyógyszeripari különadókból való leírhatóságát sürgeti - mondta egy szerdai háttérbeszélgetésen Holchacker Péter, az AIPM igazgatója.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
20.
10:28

A nyugdíjasok adózása miatt sújthat le a NAV - itt a figyelmeztetés

Január 1-től változtak a nyugdíjasokra vonatkozó adózási szabályok a munkahelyeken, ha egy dolgozó öregségi nyugdíjassá válik, de folytatja munkaviszonyát. A szabályozás sok esetben nem egyértelmű esetekben, például hogyan kell őket állományban tartani, vagy miként mehetnek a nyugdíjasok táppénzre. Az Adó.hu összefoglalója próbálja egyértelműsíteni a tennivalókat.

Szerző(k):
Szabó Dániel
02.
19.
11:28

Ennyi pénzzel tartoznak a magyar kórházak

Az új év első hónapja nem változtatott a kórházak adósságtermelési szokásain, épphogy csak egy picit kevesebb az átlagosnál a havi növekedés mértéke. A legfrissebb államkincstári adatok szerint januárban 2,7 milliárd forinttal nőtt az állomány, így a konszolidáció után, 2019 januárjának végén már mintegy 18 milliárd forinttal tartoztak a magyar fekvőbeteg-ellátó intézmények.

Szerző(k):
Szepesi Anita