Van, amiben jó teljesítményt mutatnak a kórházak
Jelentősen nőtt az utóbbi években az egynapos sebészettel ellátott betegek száma Magyarországon, ami jó hír a betegeknek és az ellátórendszernek is - írta a 24.hu.
Van, amiben jó teljesítményt mutatnak a kórházak
Jelentősen nőtt az utóbbi években az egynapos sebészettel ellátott betegek száma Magyarországon, ami jó hír a betegeknek és az ellátórendszernek is - írta a 24.hu.
Mi lesz veled Egészséges Budapest Program? - lecserélték a szakmai vezetőt
Május első napjától már nem Cserháti Péter felel a fővárosi ellátórendszer átszervezéséért. A miniszteri biztos megbízatása lejárt, az emberi erőforrások minisztere nem hosszabbította meg - értesült a MedicalOnline.
Újabb siralmas adatok a magyarok gyógyszereiről
A 2008-as gyógyszerkasszához viszonyítva reálértéken ma 20 milliárddal kevesebbet költ gyógyszerre az állam, a visegrádi országok jelenlegi átlagos költéséhez képest további 20 milliárd hiányzik a büdzséből. Ha ez a 40 milliárd megjelenne a rendszerben, az összes, régóta befogadásra váró innovatív terápia elérhetővé válna - mondta az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) igazgatója, Holchacker Péter egy mai háttérbeszélgetésen. A gyógyszerfinanszírozás új alapokra helyezése érdekében az egyesület 3 pontos javaslatcsomagot készített.
Súlyosbodik a helyzet a magyar kórházakban
Március végére megközelítette a 30 milliárd forintot a magyar kórházak lejárt adósságállománya, csak a harmadik hónapban közel 6 milliárd forinttal nőtt a tartozás a Magyar Államkincstár (MÁK) adatai szerint.
Kurta-furcsa béremelésről döntött a kormány
Nem értik az egészségügy területén tevékenykedő érdekvédők, hogy a kabinetülésen miért nem tárgyaltak azokról a béremelési javaslatokról, amelyeket az ágazati egyeztetésen még támogattak a kormány képviselői.