BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

07.
29.
20:32

Magánegészségügy: egyre több szolgáltató áll a fehérítés mellé

A FirstMed, az Istenhegyi Klinika, a Medserv és a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet csatlakozásával 2019 júliusára a legnagyobb hazai privát egészségügyi szolgáltatók többsége tagja lett az iparág érdekvédelmi szervezetének a Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesületének, öt tagvállalat pedig már az egyesület által létrehozott "Minőségi Magánegészségügyi Szolgáltató" iparági védjegy megszerzéséhez szükséges szigorú auditfolyamatot is teljesítette - közölte az egyesület.

Szerző(k):
Szepesi Anita
07.
19.
07:07

Ez már mindenkinek fájni fog - robbanásszerűen nőtt a kórházak adóssága

Egyetlen hónap alatt, júniusban 5,6 milliárd forinttal nőtt a kórházak lejárt adóssága a Magyar Államkincstár (MÁK) legfrissebb adatai szerint. A 43 milliárdra hízott tartozásállománnyal már 2,5 hónappal "előbbre" tartunk, mint egy évvel ezelőtt, amikor csak szeptember közepére nőtt ekkorára a lejárt számlák értéke. Egyesek szerint az erősödő bérverseny állhat az adósság megugrása mögött.

Szerző(k):
Szepesi Anita