BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

09.
21.
17:24

Kifütyülték a kormányt az orvosok - piros lapot kaptak Káslerék

Alaposan tévedett, aki azt hitte, hogy a Magyar Orvosi Kamara szombati nagygyűlésén az egészségügy és az orvostársadalom jövőjével kapcsolatban feltett konkrét kérdésekre konkrét válaszokat kap a döntéshozóktól. Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár és Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára válaszok helyett inkább a 2010 óta elért eredményeket ismételgette volna, ha a füttykoncert és a piros lapok intenzív lobogtatása nem fojtotta volna többször is beléjük a szót.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
19.
14:29

Nagygyűlésen várnak választ az orvosok a kormánytól

"Elhalt ígéretek nyomában" címmel hívott össze orvosi nagygyűlést most szombatra a Magyar Orvosi Kamara (MOK). A demonstrációra, amit főként az áprilisban félbeszakadt bértárgyalás indokolt, elvárják az egészségügyeben döntéshozó tárcák (Miniszterelnökség, Emmi, Pénzügyminisztérium) vezetőit, akik közül eddig Horváth Ildikó egészségügyiért felelős államtitkár jelezte érkezését - mondta Éger István MOK elnök a mai sajtótájékoztatón.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
18.
14:53

Kiderült, ki venné meg a budai magánkórház épületét

Hétfő délután kiderül, kié lehet a Budai Egészségközpont által 15 éve bérelt Királyhágó utcai kórházépület, amit az MNV Zrt. elektronikus aukciós oldalán 4 milliárdért hirdettek meg. Egy szerdai háttérbeszélgetésen a központ alapítója és jelenlegi főigazgatója, Varga Péter Pál újságíróknak elmondta, régi tervük az épület megvásárlása, fejlesztési terveiket is erre az ingatlanra készítették, s úgy érzi, erkölcsi alapon jogosultak rá, hogy megvehessék a házat.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
18.
11:11

Újabb gyászos hír jött a kórházakból - borulhat a kormány terve

Augusztusban mintegy 6 milliárd forinttal nőtt a magyar kórházak lejárt adóssága, ezzel a nyolcadik hónap végére átlépte az 53 milliárd forintot - derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) friss adataiból. Az idei, havi átlagban 5 milliárd körüli adóssággyarapodás rekordmértékű. Durván romlott a fizetési hajlandóság, az 53 milliárdos adósság felét már több mint két hónapja ki kellett volna fizetni a beszállítóknak.

Szerző(k):
Szepesi Anita