Pénzt kaptak a baleseti sebészek
Az idén és jövőre is emelkedik a traumatológiai ellátás díjait finanszírozó állami támogatás - közölte az emberi erőforrások minisztere csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Pénzt kaptak a baleseti sebészek
Az idén és jövőre is emelkedik a traumatológiai ellátás díjait finanszírozó állami támogatás - közölte az emberi erőforrások minisztere csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Tovább durvul a helyzet a kórházakban
Szeptember végére újabb közel 5 milliárd forinttal gyarapodva 58 milliárd forintra nőtt a költségvetési szervként gazdálkodó egészségügyi intézmények tartozásállománya - derül ki a Magyar Államkincstár friss adataiból.
Kórházi fertőzések: itt tartunk most
Járványügyi és népegészségügyi szempontból is az egyik legjelentősebb teher az egészségügyi ellátással összefüggő (nozokomiális) fertőzés. Amíg 2015-ben 68 ezer fertőző beteget regisztráltak Magyarországon, a kórházi fertőzések száma még alulbecsülve is legalább 78 ezer volt. Utóbbiak 20-50 százalék megelőzhető, de ehhez a prevenciót előtérbe helyező szemléletváltásra, a kórházi teamek jobb együttműködésére, több diagnosztikai, mikrobiológiai vizsgálatra, kapacitásbővítésre és külön infekciókontroll finanszírozásra lenne szükség - hangzott el az IME egészségügyi szaklap szerdai, az infekciókontrollt napirendjére tűző konferenciáján.
Ezért nem sikerül jobban élni Közép-Európában
A látványos gazdasági növekedést nem igazán sikerült teljes mértékben az életminőség javításába átfordítani a közép- és kelet-európai régióban. Nagyot drágult minden, az egészségügyi ellátás komoly kihívásokkal küzd, s nagyon alacsony a társadalmi tőke - állapítja meg egy friss tanulmány.
Három másodpercenként nő a szörnyű kórral élők száma a világon
Minden 12 rákkal kapcsolatos kutatásra csak egy Alzheimer-kórt vizsgáló tanulmány jut, miközben a világon három másodpercenként eggyel nő a demenciával élők száma. A betegség eredetét az orvostudomány nem érti, gyógyszer sincs rá. Világszerte több mint 50 millióan élnek Alzheimer-kórral, számuk 2050-re megtriplázódhat, ám a betegséget még mindig nem kezelik a helyén - írja a 24.hu az Alzheimer-kórról és a demenciáról készült, szeptember végén publikált globális jelentés kapcsán.