BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

10.
28.
11:30

Megnyomták a vészcsengőt a kórházi beszállítók

Az egészségügyi ellátórendszer lejárt adósságállománya mára meghaladta a 60 milliárd forintot. Ez a volumen már nemcsak a beszállító cégek működését, de sok esetben a fennmaradásukat veszélyezteti. Az egészségügy alulfinanszírozottságának tovagyűrűző hatásai miatt a betegellátás is veszélybe kerülhet -írja a közleményében az Orvostechnikai Szövetség (OSZ), azonnali kormányintézkedéseket sürgetve az adósságrendezés érdekében.

Szerző(k):
Szepesi Anita