BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügy

11.
08.
06:57

Kóka János: Az AI radikálisan átalakítja az egészségügyet

Vendégünk volt Kóka János, volt gazdasági miniszter, sikeres IT-vállalkozó és az AI Summit 2025 előadója, aki ma már kiemelten az egészségügy és a mesterséges intelligencia metszetében dolgozik. A beszélgetés középpontjában a preventív egészségmegőrzés és a metabolikus szindróma állt, amelynek korai felismerésében és megelőzésében az AI egyre fontosabb szerepet játszik.

Szerző(k):
Tieger Endre
11.
06.
18:12

Magyarországnak nagy lehetősége van az egészségügy fejlesztésére

Szócska Miklós, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjának vezetője podcastunkban a magyar egészségügyi adatvagyon jelentőségéről beszélt. Magyarország adatgazdag rendszere lehetővé teszi, hogy kutatók és fejlesztők a mesterséges intelligencia segítségével hatékony elemzéseket és előrejelzéseket készítsenek, miközben az adatok felelős kezelése kulcsfontosságú.

Szerző(k):
Tieger Endre