Visszapattant az OTP, kapaszkodik a Mol
Egy óra körül életjeleket mutat a részvénypiac: az OTP 4500 forint fölé kapaszkodott a 4300-as mélypontról és a Mol is fölfelé araszol. A mozgást a DAX emelkedése támogatja.
Visszapattant az OTP, kapaszkodik a Mol
Egy óra körül életjeleket mutat a részvénypiac: az OTP 4500 forint fölé kapaszkodott a 4300-as mélypontról és a Mol is fölfelé araszol. A mozgást a DAX emelkedése támogatja.
Vételre ajánlja az E-Start a KBC
A KBC Securities elemzői 14 600 forintos fair érték mellett vételi ajánlással kezdték meg az E-Star követését, ami a tegnapi záróárhoz képest közel 42 százalékos felértékelődési potenciált jelent. A KBC elemzője szerint a cég főként a romániai és lengyelországi terjeszkedésnek köszönhetően ötszörösére növelheti EBITDA-ját 2015-ig, miközben az üzleti modell a sajátos felépítésnek köszönhetően ellenáll a technológiai és energiapiaci hatásoknak. Az értékelés alapforgatókönyve a menedzsment előrejelzéseinél lényegesen konzervatívabb beruházási ütemmel számol, az ezzel adódó fair érték 14 600 forint. A fair érték becslésének alapjául szolgáló forgatókönyv mellett két szélsőséges szcenáriót vázolt fel az elemzés. A pesszimista változatban nem szerepelnek új projektek, a már meglévő üzletek folytatódó készpénztermelése alapján 9800 forintos fair érték adódik a részvényekre. Az optimista verzió 17 800 forintra értékeli a társaság papírjait.
KBC: vételi ajánlás az E-Star részvényekre
A KBC Securities elemzői 14 600 forintos fair érték mellett vételi ajánlással kezdték meg az E-Star követését, ami a tegnapi záróárhoz képest közel 42 százalékos felértékelődési potenciált jelent.
Végleg lezárult az E-Star tőkeemelése
Az E-Star zártkörű tőkeemeléséből származó 240 ezer darab részvény BÉT-re történő tegnapi bevezetését követően kezdeményezték azok varsói értéktőzsdére történő bevezetését is − jelentette be a társaság.
Másfél éven belül jöhetnek az új E-Star-részvények
Szűk körben zajlott az E-Star közgyűlése, amelyen összesen két intézményi befektető, illetve a 40,95 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező Soós Csaba elnök képviseltette magát. Az eseményen így 1 282 164 millió szavazatot képviselő 53,42 százaléknyi részvény szavazott. A gyűlésen elfogadták a társaság tavalyi üzleti évre vonatkozó IFRS szerinti beszámolóját 17,47 milliárd forintos mérlegfőösszeggel és 1 437 696 forintos adózott eredménnyel. Utóbbiból az E-Star osztalékot nem fizet. A közgyűlés utólag hivatalosan is jóváhagyta az E-Star-papírok márciusi varsói bevezetését. Több ponton módosították az alapszabályt, főként törvényi változásokat vezettek át. Ezenfelül a közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot, hogy az alaptőkét 5 éven belül legfeljebb 6 millió forinttal (600 ezer darab új részvény nyílt- vagy zártkörű kibocsátásával) megemelje. A befolyó összegből a romániai és lengyelországi terjeszkedést finanszírozza majd a társaság. Soós a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, a kibocsátásra 18−24 hónapos időtávon belül keríthetnek sort.