Szomorú rekordot tart Magyarország
Míg az OECD országokban átlagosan évente ezer emberből ketten halnak meg rákban, addig Magyarországon ezer lakosból hárman nem élik túl a betegséget, ami a legmagasabb érték egész Európában. Ráadásul a nyugat-európaival szemben nálunk a tendencia növekvő, emellett a betegség a 65 évesnél fiatalabbakat is jelentősebben sújtja - hívja fel a figyelmet a rák világnapja (február 4.) alkalmából a Rákbetegek országos Szervezete.




