BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

cukor

07.
12.
14:23

Komoly figyelmeztetés jött az energiaitalokról

Nyáron az energiaitalok még gyakrabban lehetnek kísérői a gyerekek mindennapjainak. A fiatalok túlnyomó többsége folyamatos fogyasztó, sokan úgy isszák, mint az üdítőt, ráadásul mind gyakrabban alkohol kíséretében, ami akár életveszélyes is lehet. Egy friss nemzetközi kutatás szerint sok esetben ezek az energiaitalok állnak az egészséges fiatal felnőttek hirtelen szívhalálának a hátterében, ugyanis súlyosbíthatják a rejtett szívbetegségeket. A Magyar Kardiológusok Társasága éppen ezért óvatosságra int fogyasztásukkal kapcsolatban.

Szerző(k):
Domokos Erika