BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

csúcs

08.
01.
23:59

Gazprom-Mol csúcstalálkozó

A Mol Rt. és a Gazprom rövid és hosszú távú együttműködéséről tárgyalt szerdán Moszkvában a két vállalat vezetője, Hernádi Zsolt és Alekszej Miller - adta hírül az MTI. Ez volt az első alkalom, hogy az orosz vállalat újonnan kinevezett első számú vezetője - akit Putyin elnök bizalmasaként tartanak számos - és a magyar olajipari társaság első embere személyesen találkozott. A megbeszélés után Hernádi a Gazpromot a Mol nem helyettesíthető, stratégiai partnerének nevezte. A magyar földgázfelhasználás 75 százalékát biztosító orosz gázipari társaság és a Mol közötti forgalom az elnök megítélése szerint Magyarország uniós csatlakozása után sem fog csökkenni, hiszen az oroszországi földgáznak az EU-n belül is meghatározó a szerepe. A felek megállapodtak abban, hogy a problematikus kérdések - mint például a Gazprom érdekszférájába tartozó Szibur cég magyarországi beruházásai - megvitatására szakértői bizottságokat hoznak létre. Hernádi Zsolt szerint nincs szó a két cég közötti hosszú távú szerződések felülvizsgálatáról. A tárgyaláson szóba kerültek a Mol és a Gazprom közötti egyéb üzleti lehetőségek, így a tulajdonukban lévő vegyipari vállalatok közötti együttműködés kérdései is. (NAPI)

Szerző(k):
Lovas-Romváry András