Soha ilyen még nem történt Magyarországon
Abszolút áramfelhasználási rekordot döntött meg tegnap Magyarország – számolt be a Világgazdaság.
Soha ilyen még nem történt Magyarországon
Abszolút áramfelhasználási rekordot döntött meg tegnap Magyarország – számolt be a Világgazdaság.
Időzavarba került az Európai Unió
Kedvező előjelek közepette kezdődött meg Brüsszelben az Európai Unió (EU) csúcstalálkozója a bővítés finanszírozásáról, mivel megnyitása előtt létrejött a meghatározó jelentőségű kompromisszum a franciák és a németek között az agrárpolitika reformjáról. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Időzavarba került az Európai Unió
Kedvező előjelek közepette kezdődött meg Brüsszelben az Európai Unió (EU) csúcstalálkozója a bővítés finanszírozásáról, mivel megnyitása előtt létrejött a meghatározó jelentőségű kompromisszum a franciák és a németek között az agrárpolitika reformjáról. Így már van remény a tanácskozás sikerére.
Új csúcson az OTP
Az OTP árfolyama jelenleg 18 100 forint, ami új történelmi csúcsot jelent a korábbi 17 995 forint után. Tegnap a bankpapír 17 600 forinton zárt, így az erősödés majdnem 3 százalék.
Gazprom-Mol csúcstalálkozó
A Mol Rt. és a Gazprom rövid és hosszú távú együttműködéséről tárgyalt szerdán Moszkvában a két vállalat vezetője, Hernádi Zsolt és Alekszej Miller - adta hírül az MTI. Ez volt az első alkalom, hogy az orosz vállalat újonnan kinevezett első számú vezetője - akit Putyin elnök bizalmasaként tartanak számos - és a magyar olajipari társaság első embere személyesen találkozott. A megbeszélés után Hernádi a Gazpromot a Mol nem helyettesíthető, stratégiai partnerének nevezte. A magyar földgázfelhasználás 75 százalékát biztosító orosz gázipari társaság és a Mol közötti forgalom az elnök megítélése szerint Magyarország uniós csatlakozása után sem fog csökkenni, hiszen az oroszországi földgáznak az EU-n belül is meghatározó a szerepe. A felek megállapodtak abban, hogy a problematikus kérdések - mint például a Gazprom érdekszférájába tartozó Szibur cég magyarországi beruházásai - megvitatására szakértői bizottságokat hoznak létre. Hernádi Zsolt szerint nincs szó a két cég közötti hosszú távú szerződések felülvizsgálatáról. A tárgyaláson szóba kerültek a Mol és a Gazprom közötti egyéb üzleti lehetőségek, így a tulajdonukban lévő vegyipari vállalatok közötti együttműködés kérdései is. (NAPI)