BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

csúcs

12.
07.
12:38

Ötéves csúcsra nőtt a jegybank devizatartaléka

Novemberben 2,323 milliárd euróval 2015 augusztusa óta nem látott rekordszintre emelkedtek a magyar jegybank devizatartalékai, amelyek a múlt hónap végén 32,546 milliárd eurót értek el - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján elérhető legfrissebb adatokból. Az emelkedést a november 12-én kibocsátott 2,5 milliárd euró értékű 10 és 30 éves futamidejű eurókötvény magyarázza.

Szerző(k):
Szepesi Anita