BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

cigaretta

08.
09.
07:08

Kevés helyen szúrtak ki a dohányosokkal úgy, mint a magyar kormány tette itthon

Kevés termék drágult úgy az elmúlt években, mint a cigaretta. Az emelkedésnek még nincs vége, és sokan felületesen az Európai Uniót szidják a magas jövedékiadó-minimumok miatt, holott Magyarország 2013-ig még bőven teljesítette a követelményeket. Csak aztán jöttek a trafikok, az árrésemelés és a forintgyengülés, így borult az addig egyensúlyban lévő rendszer.

Szerző(k):
Szász Péter
07.
23.
07:08

A kormány elvesztett egy harcot, amelyet talán meg sem akart nyerni

Hiába drágulnak nagymértékben a dohánytermékek, a fogyasztás emelkedik, ráadásul nem a spórolós finomra vágott dohány forgalma nő, hanem a dobozos cigarettáé. Jelenleg úgy tűnik, hogy a kormány elvesztette az emberek leszoktatásáért vívott harcot, ha egyáltalán ez volt a célja az elmúlt évtized egyik legvitatottabb lépésének, a trafikrendszer átalakításának.

Szerző(k):
Szász Péter