BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

cafetéria

02.
07.
00:00

Idén lefelé tart a reálbér

A vállalatok nagy része figyelembe vette a kormányzati előírásokat a bérkompenzációval kapcsolatban − derült ki a Hay Group legújabb, december végén és január elején készített felméréséből. Azok a cégek, amelyeknél dolgoznak alacsony keresetű munkavállalók, a béremelésre fordítható keret csaknem felét (46 százalékot) a kötelező béremelésre használják fel idén. A felmérésében részt vevő cégek tíz százaléka számolt be arról, hogy a teljes béremelési összeget az alacsonyabb keresetűekre fordítják. A vállalatok 36 százaléka azt állította, hogy a kötelező béremelés által nem érintett munkakörökben kisebb lesz a fizetések növelése.

Szerző(k):
Domokos László