BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bolt

03.
05.
08:08

Már látszik, hány magyar vásárló próbál elbánni az élelmiszer-drágulással

Az elszabaduló élelmiszerárak miatt a boltok akciói felértékelődnek a vásárlók szemében. A magyarok több mint fele rendszeresen figyeli a kedvezményes termékeket - derül ki a Napi.hu számára a Pulzus Kutató által készített friss közvélemény-kutatásból. Az is látszik, hogy a nők fölényben vannak a férfiakkal szemben ezen a téren, a budapestiek táborában pedig viszonylag kevesen vannak az akcióvadászok.

Szerző(k):
Csernátony Csaba
03.
04.
08:37

Megrohanták a benzinkutakat a régióban, üzemanyagpánik tört ki Szerbiában

Az ukrajnai válság miatt pánikvásárlás indult, megrohanták a benzinkutakat és az élelmiszerboltokat Magyarországtól délre, Szerbiában. Csütörtök este és péntek reggel hosszú sorokban álltak az emberek, hogy üzemanyagot és tartós élelmet vegyenek. A helyi Lidl-láncnál már sok helyen elfogyott a liszt, a kutak pedig korlátozzák, hogy mennyit lehet tankolni.

Szerző(k):
Szabó Dániel
03.
03.
13:56

Meredek emelkedőn az árak, hogyan költekezzenek a magyarok?

Járvány, drágulás, háborús helyzet. Mind ellenfele a pénztárcának. A magyar háztartások 2021-ben elköltöttek 25 485 milliárd forintot. Ez mennyiségben, volumenben 2,6 százalékkal több a járvány előtti 2019-es szintnél. Idén pedig az eddigieknél nagyobb támadás várható az árcédulák frontján, a szomszédos ország háborújának gazdasági következményei pedig alaposan összekuszálják a korábbi várakozásokat. Mit tegyen a vásárló?

Szerző(k):
Molnár Csaba