BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

12.
19.
16:51

Veszélyes üzenetet küldött a kormány, megdöbbentek a kórházi beszállítók

Az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) megdöbbenéssel értesült arról és a magyarországi betegellátás valamint az állammal szerződő gazdasági szereplők jövőbeli kilátásai szempontjából rendkívül veszélyes üzenetnek tartja, hogy a Kormány az egészségügyi intézmények által felhalmozott lejárt adósságállomány csupán alig több mint felét kívánja kifizetni. Különösen problémásnak tartják a kifizetés időbeli elhúzása érdekében felhozott életszerűtlen indokot - olvasható a kórházi beszállítók közleményében, amellyel a kórházi adósság részleges rendezésével kapcsolatos mai bejelentésre reagáltak.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
16.
14:53

Betegeket veszélyeztethet a kórházi adósságrendezés késlekedése

Veszélyezteti a betegellátását, és az összes kórházi beszállító számára nyomasztó, hogy nem fizetik ki a számláit, legjobban azonban a kormányzati kommunikációban főként támogatandó magyar kkv-kat sújtja, hogy az éves árbevételük 30-40 százalékához nem jutnak hozzá. A beszállítókat képviselő Orvostechnikai Szövetség (OSZ) ezért azonnal adósságrendezést kér a kormánytól - jelentette be ma sajtótájékoztatón Rásky László, az OSZ főtitkára.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
13.
06:30

Áderhez fordult az orvosi kamara

Az egészségügyi szolgáltatási járulékok meg kell fizettetni, és elfogadható a fizetés elmaradásának arányos mértékű szankcionálása, azonban ez nem okozhatja a szükséges ellátás megtagadását fizetőképtelenség esetén sem - hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Az érdekvédelmi szervezet Áder János köztársasági elnöktől azt kéri, a december 11-én megszavazott Tb-törvényt küldje vissza megfontolásra az Országgyűlésnek.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
28.
14:46

Tudja, mikor dobjon félre mindent és hívjon azonnal mentőt? - Egy új könyv megmutatja

Mikor dobjunk el mindent és hívjunk azonnal mentőt, vagy autózzunk gyorsan a sürgősségire, vagy mikor várjuk ki a háziorvosi, szakorvosi rendelést? - sokan vagyunk bizonytalanok benne, s nem véletlenül. A sürgősségi osztályok 2013-as széles körű, rendszerszerű bevezetésekor elmaradt a lakosság tájékoztatása a sürgősségi használatának módjáról, s a nemzeti alaptanterv sem törekszik az ismeretek terjesztésére. A "Mikor forduljunk orvoshoz - 100 tünet, amelynél azonnal hívjon mentőt" című most megjelent könyv gondoskodik a hiánypótlásról.

Szerző(k):
Szepesi Anita