Veszélyes üzenetet küldött a kormány, megdöbbentek a kórházi beszállítók
Az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) megdöbbenéssel értesült arról és a magyarországi betegellátás valamint az állammal szerződő gazdasági szereplők jövőbeli kilátásai szempontjából rendkívül veszélyes üzenetnek tartja, hogy a Kormány az egészségügyi intézmények által felhalmozott lejárt adósságállomány csupán alig több mint felét kívánja kifizetni. Különösen problémásnak tartják a kifizetés időbeli elhúzása érdekében felhozott életszerűtlen indokot - olvasható a kórházi beszállítók közleményében, amellyel a kórházi adósság részleges rendezésével kapcsolatos mai bejelentésre reagáltak.




