Dermesztő számok a magyar egészségügyről
Ma nagyobb a lemaradásunk az EU-15 átlagától és a visegrádi országoktól számos, alapvető egészségi állapotot jelző mutatót illetően, mint a nyolcvanas évek végén volt. Az egészségügyet negligáló politika sok tízezer ember életébe került, a kormányzat pedig nem vállalja ezért a felelősséget, aminek cinikus megjelenése, hogy most éppen a kórtermek kifestése lett a legfontosabb feladat - mondta az Egészségügy öt dimenzióban című keddi konferencián előadásában Orosz Éva professzor, az ELTE Társadalomtudományi Kar Szociálpolitikai doktori program vezetője.




