BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

04.
29.
09:56

Két covidos beteg kapott már a magyar kutatók fejlesztéséből

A Semmelweis Egyetem két betege kapta meg azt a szérumot, melyet gyógyult COVID-19 páciensek vérplazmájából állítottak elő a hazai kutatóorvosok. A Pulmonológiai Klinikán egy 57 éves, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán pedig egy 75 éves férfi betegnek adták be a szérumot, a transzfúziónak szövődménye nem volt - adta hírül a Semmelweis Egyetem.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
24.
21:55

Koronavírus: Franciaországban több mint 22 ezer a halottak száma

Franciaországban az elmúlt 24 órában 389-cel 22 245-re emelkedett a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma az előző napi 516 után, de a kórházi kihasználtság visszatért a megszokott üzemmódba. Az intenzív ápolásra szoruló súlyos betegek száma ötezer alá csökkent. Ez utóbbi adat már 16. napja csökken - közölte péntek este a francia egészségügyi tárca járványügyi igazgatója az MTI szerint.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
24.
21:36

MOK: az orvosok sem tudják pontosan, jelenleg milyen ellátások és hol érhetőek el

Átláthatóságra, korrekt adatokra, szakmai döntéshozatalra van szükség a járvány elleni védekezéshez, mert nagyszámú súlyos állapotú beteg intenzív osztályos ellátásához önmagában az ellátórendszer átalakítása, valamint a lélegeztetőgépek számának emelése nem elegendő. További eszközökre és több tízezer szakemberre is szükség lenne, amelyek és akik kiállítására a jelenlegi magyar egészségügyi ellátórendszer nem képes - írja az Operatív Törzsnek készített, 11 pontos javaslatcsomagjában a Magyar Orvosi Kamara (MOK).

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
23.
16:24

Koronavírus: miért is kell ennyi üres kórházi ágy? - íme, egy újabb lehetséges ok

A kórházi ágyak 60 százalékának felszabadításával kapcsolatos első hír óta az egyik legnagyobb kérdés a koronavírus-járvány közepette, vajon mire, milyen forgatókönyvre készül Orbán Viktor és az egészségügyért is felelős miniszter, hogy villámcsapás-szerűen annyi ágyat tesznek üressé, ami talán a legbrutálisabb New York-i esetszámoknál lenne indokolt. Ám lehet, hogy inkább azon érdemes gondolkodni, vajon a kiürített ágyak valójában milyen funkciót tölthetnek be a járvány elleni védekezésben.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
22.
11:37

Müller Cecília: a kórházak kiürítették az ágyaik felét

Újabb 75 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 2168 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Újabb 12 idős krónikus beteg halt bele a betegségbe, ezzel 225 főre emelkedett a járvány áldozatainak a száma - idézte a kormányzati tájékoztató oldal friss számait az operatív törzs mai tájékoztatóján Müller Cecília, országos tisztifőorvos. Elmondta azt is, a kórházak teljes körűen eleget tettek az ágyfelszabadítási utasításnak, a háziorvosok telefonos betegellátása pedig kiválóan működik.

Szerző(k):
Szepesi Anita