BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

11.
13.
06:40

Így néz ki a valódi járványkezelés az intenzív osztályokon - újabb fejezet a MOK realitás-projektjéből

A legtöbb Covid-ellátó intenzív osztályon már erősen kompromisszumos az ellátás. Sérülnek a sterilitás szabályai, rettentően gyakoriak a veszélyes kórházi fertőzések, jelentősen rontva a gyógyulás esélyeit, durva gyógyszercserékről, nem megfelelően működtetett gépekről szólnak a beszámolók - derül ki a Magyar Orvosi Kamara (MOK) által indított realitás-projekt második részéből, amely az intenzív osztályokról érkező visszajelzésekből készült. A MOK a jelenlegi intenzív kapacitások befagyasztását javasolja, a nem szakképzett személyzet átvezénylése ellenjavallt - írják.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
10.
11:14

Koronavírus: így néz ki a valóságban a járványkezelés - érkeznek a levelek a MOK felhívására

Ha a fertőzések számának emelkedésével újabb és újabb, eredetileg nem erre a célra szánt osztályokat, épületeket, alapvetően nem erre képzett személyzetet kell bevonni a növekvő számú betegek ellátásába, akkor a gyógyítás minősége, az újabb betegek gyógyulási esélyei folyamatosan csökkennek - állapítja meg a járványkezelésben dolgozó orvosok visszajelzései alapján a Magyar Orvosi Kamara (MOK).

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
09.
20:33

Koronavírus: kell a hely a kórházakban, a nem teljesen gyógyult beteget is hazaküldhetik

A Nemzeti Népegészségügyi Központ november 7-től frissítette a koronavírusos betegek ellátási protokollját. Eszerint lehetőség lesz a még nem teljesen gyógyult Covid-betegek hazaküldésére a kórházból, a tünetmentes orvosoknak, ápolóknak pedig 2 negatív PCR-teszt helyett elég lesz egy gyorsteszt a szolgálatba való visszatéréshez - derül ki a Telex birtokába került dokumentumból.

Szerző(k):
Szepesi Anita