BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

11.
30.
18:25

Koronavírus: Erre kell készülni az orvoskamara egyik vezetője szerint

Ami tavasszal még csak félelem volt, az mára sok helyen valósággá vált. Karnyújtásnyira vagyunk attól, hogy az ellátórendszert elözönlő betegek miatt először kompromisszumossá váljon az ellátás, majd lehetetlen helyzet álljon elő, a gyógyítás romló minősége pedig a betegek életébe kerüljön - mondta többek között Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára a Magyar Narancsnak adott interjúban.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
25.
17:06

Drámai állapotokról, elviselhetetlen lelki terhekről, irreális számokról tudósít egy magyar intenzíves szakorvos

A Covid-19 halálozás mára vezető halálokká vált, a leterheltség és a kapacitáshiány miatt az orvosok nem tudják az elvárható ellátást nyújtani, ami hatalmas lelki teher számukra. Szeptemberi figyelmeztetésüket, a jelenlegi helyzet megelőzésére tett javaslataikat figyelmen kívül hagyták a döntéshozók. Mostanra vészesen leromlott az ellátórendszer minősége, a naponta közölt számok pedig nem reálisak - olvasható Lovas András aneszteziológus intenzív terápiás szakorvos Átlátszón megjelent cikkében.

Szerző(k):
Szepesi Anita