Szerdától leáll a járóbeteg szakellátás a hatvani kórházban
Leáll a járóbeteg szakellátás a hatvani Albert Schweitzer Kórház- Rendelőintézetben március 24-től - jelentette be az intézmény a Facebookon.
Szerdától leáll a járóbeteg szakellátás a hatvani kórházban
Leáll a járóbeteg szakellátás a hatvani Albert Schweitzer Kórház- Rendelőintézetben március 24-től - jelentette be az intézmény a Facebookon.
Súlyos a helyzet: drámai felhívást adott ki az orvosi kamara a következő hetekre
Hetente maximum lehetőleg csak egyszer menjünk vásárolni, ne plázázzunk a barkácsáruházakban, ha lehet, mellőzzük a tömegközlekedést, ne találkozzunk barátainkkal, szeretteinkkel, ne most menjünk a közkedvelt parkokba kirándulóhelyekre. Maradjon el az idei húsvéti rokonlátogatás, locsolkodás, mert a találkozások csökkentése, a távolságtartás, a helyes maszkviselés és a kézmosás most emberéletek számában mérhető személyes felelősség - írja a súlyosbodó járványhelyzetre, a covid-halálozási világranglista első helyére reagáló közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK).
Ha ilyen ütemben nő a lélegeztettek száma, nem fogják tudni ellátni őket
Ha van is 50 intenzíves ágy egy intenzív osztályon, de csak 15 betegre elég a személyzet, akkor minden egyes további beteg, akit felveszünk a fennmaradó 35 ágyra, az már a 15 kezelt beteg esélyeit is rontja - jelentette ki Daróczy- Gaál Ágnes, a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke az ATV Híradó megkeresésére. Elmondta azt is, hogy Magyarországon covid intenzíven nem nagyon fekszik 65 évnél idősebb beteg, ellenben megjelentek a 30 évesek is.
MOK-titkár: Nincs értelme nyakló nélkül bővíteni az intenzíves ágyakat, ha nem lesz hozzá szakápoló
A kapacitások vége felé járunk, nincs értelme nyakló nélkül bővíteni az intenzíves ágyakat, muszáj meghúzni egy határt. Hiába lesz sok ágy, sok lélegeztetővel, kevés szakápoló mellett csak romlani fog az ellátás - mondta a 444.hu-nak adott interjújában Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara titkára.
Koronavírus: megkezdték a rezidensek kirendelését a covidos betegek ellátására
A rezidensek átirányításával is segíti a kormány a kórházi betegek ellátását - közölte az Országos Kórházi Főigazgatóság szombaton az MTI-vel.