BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

03.
22.
19:25

Súlyos a helyzet: drámai felhívást adott ki az orvosi kamara a következő hetekre

Hetente maximum lehetőleg csak egyszer menjünk vásárolni, ne plázázzunk a barkácsáruházakban, ha lehet, mellőzzük a tömegközlekedést, ne találkozzunk barátainkkal, szeretteinkkel, ne most menjünk a közkedvelt parkokba kirándulóhelyekre. Maradjon el az idei húsvéti rokonlátogatás, locsolkodás, mert a találkozások csökkentése, a távolságtartás, a helyes maszkviselés és a kézmosás most emberéletek számában mérhető személyes felelősség - írja a súlyosbodó járványhelyzetre, a covid-halálozási világranglista első helyére reagáló közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK).

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
12.
18:50

Ha ilyen ütemben nő a lélegeztettek száma, nem fogják tudni ellátni őket

Ha van is 50 intenzíves ágy egy intenzív osztályon, de csak 15 betegre elég a személyzet, akkor minden egyes további beteg, akit felveszünk a fennmaradó 35 ágyra, az már a 15 kezelt beteg esélyeit is rontja - jelentette ki Daróczy- Gaál Ágnes, a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke az ATV Híradó megkeresésére. Elmondta azt is, hogy Magyarországon covid intenzíven nem nagyon fekszik 65 évnél idősebb beteg, ellenben megjelentek a 30 évesek is.

Szerző(k):
Szepesi Anita