Lefelé lóg ki Európából Budapest
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 340,48 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel, 40 091,49 ponton zárt hétfőn – írja az MTI.
Lefelé lóg ki Európából Budapest
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 340,48 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel, 40 091,49 ponton zárt hétfőn – írja az MTI.
Az OTP-tulajdonosok örülhettek a legjobban
Növekvő forgalomban emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 40 431,97 ponton zárt pénteken, 828,61 ponttal, 2,09 százalékkal magasabban, mint egy hete. A részvénypiac heti forgalma 41,946 milliárd forint volt, szemben az előző heti 31,110 milliárd forinttal, a vezető részvények vegyesen teljesítettek. A vezető papírok közül az OTP szerepelt a legjobban.
Az OTP-n kívül nőtt a vezető részvények ára pénteken
A BUX 0,05 százalékos csökkenéssel zárt pénteken. A londoni tőzsde erősödött, míg a frankfurti és a párizsi indexek gyengültek a csütörtöki záróértékeikhez képest. Az amerikai indexek pluszban álltak az európai záráskor. Az európai gázár tovább csökkent.
Csökkenőben a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a változatlan nyitás után csökkent pénteken délelőtt. A BUX 11.30 órakor 40 015,83 ponton állt, ami a csütörtöki záróértékéhez és a pénteki nyitáshoz képest is 435,34 pontos, 1,08 százalékos csökkenés.
Ma is jó napja volt a Richternek
A nemzetközi részvénypiacokkal együtt haladt a BÉT csütörtökön, a BUX erősödéssel zárt. A vezető részvényekkel összefüggésben vállalatspecifikus hírek nem érkeztek, a forint erősödését brüsszeli pletyka segíthette. Az európai gázár jelentősen emelkedett.