Izmos napot zárt az OTP, emelkedett a BUX-index is
Izmos napot zárt az OTP, emelkedett a BUX-index is
Bevezették a Vienna Insurance Group AG részvényeit a BÉT-re
Új kibocsátóval bővült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT), a részvénypiac kínálatban pénteken megjelent a Vienna Insurance Group AG (VIG). Az osztrák biztosítási társaság részvényei a tőzsde prémium kategóriájába kerültek. A VIG 128 millió névérték nélküli, bemutatóra szóló törzsrészvényt kínál a BÉT-en, egyenként 9426 forintos bevezetési áron.
Eladtak ma a befektetők a BÉT-en
Csütörtökön jelentősen alulteljesített a Budapesti Értéktőzsde a nemzetközi piacokhoz képest - mondta Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. Az OTP árfolyama több mint 3 százalékkal gyengült, a részvények forgalma 12,6 milliárd forintot tett ki. A vezető nyugat-európai tőzsdék erősödéssel fejezték be a mai kereskedést.
Jó rajtot vehet a BUX
Emelkedéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén csütörtökön Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.
A Magyar Telekom volt a BÉT sztárja
Jó napot zárt a magyar tőzsde, a BUX 0,3 százalékot erősödött, a forgalom meghaladta a 13 milliárd forintot. A vezető nyugat-európai tőzsdeindexek mínuszban zártak szerdán. Az európai gázár csökkent.