Szupererőben a forint, de a dollárnak is küldhet egy szép csokrot
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Szupererőben a forint, de a dollárnak is küldhet egy szép csokrot
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Csak a Telekom nem bírta a mai rohamot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 291,63 pontos, 0,59 százalékos emelkedéssel, 50 120,79 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 6,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.
Tőzsdére került a Budapesti Értéktőzsde, első ütemben az MNB 50 százalék plusz egy szavazatot megtart
Tőzsdén a Budapesti Értéktőzsde (BÉT): a BET kóddal és 2906 forintról indult. A nyilvános piacra lépést egy szimbolikus csengetéssel indította el Matolcsy György MNB-elnök, Varga Mihály pénzügyminiszter, Patai Mihály MNB-alelnök, a BÉT elnöke és Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója.
Varga Mihály: Az állampapírok nem a tőzsdével akarnak versenyezni
A pénzügyminiszter a ma 33 éves Budapesti Értéktőzsde (BÉT) tőzsdére kerülése kapcsán elmondta, hogy a jövő évi költségvetésben hat százalékos inflációval, négy százalékos gazdasági növekedéssel, 2,9 százalékos hiánnyal, és a GDP-arányos államadósság 66,7 százalékos mértékével számolnak, amely már a 2019-es 65 százalékos mértékhez közelítene.
Matolcsy György: A tőzsde legyen a motorja a magyar fenntartható felzárkózásnak
Mától tőzsdére lépett az éppen 33. születésnapját ünneplő Budapesti Értéktőzsde, amely értelemszerűen együtt jár a Magyar Nemzeti Bank tulajdonrészének fokozatos csökkenésével.