BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bér

02.
16.
18:50

Nő a feszültség a Molnál, már a finomító és a kitermelés is érintett

Sztrájkbizottság alakult Mol Nyrt.-nél a négy országos szakszervezetből három összefogásával, miután a munkáltató a bértárgyalásokat a harmadik forduló után megegyezés nélkül lezárta. Ezzel a sztrájkkészültség immár nem csak Mol Petrolkémiai Zrt. tiszaújvárosi üzemére, hanem a százhalombattai Dunai Finomítóra, valamint az energiatársaság szénhidrogén-kitermelő egységeire: egyebek közt az algyői és a gombai telephelyekre is kiterjed. Bár a Mol ajánlata nyomán az alapbérek több mint 7 százalékkal emelkednek, az érdekképviseletek szerint ez csak trükközés a számokkal, mivel a többletet a juttatásokból vonják el.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss