BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

béke

08.
22.
11:45

Megszólalt az orosz ENSZ-nagykövet és minden remény szertefoszlott

Az orosz vezetés arra számít, hogy az Ukrajna ellen indított háború elhúzódik, és a diplomáciai megoldás az idő előrehaladtával egyre nehezebbé válik. Ezért természetesen az Ukrajnát támogató nyugati országokat hibáztatják - derült ki Oroszország ENSZ nagykövetének szavaiból. Ez romba dönti a gabonaszállítások felújítását követő reményeket a béketárgyalások folytatására.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
08.
18.
22:05

Zelenszkij: csak akkor tárgyalunk, ha az orosz csapatok kivonulnak Ukrajnából

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megbeszélést folytatott csütörtökön a nyugat-ukrajnai Lvivben Recep Tayyip Erdogan török államfővel, megvitatták a védelmi együttműködést, az Oroszországi Föderáció "nukleáris zsarolását" és az ukrajnai gabonaexport kérdéseit - jelentette az MTI. Zelenszkij közölte, csak azután lehetséges Oroszországgal tárgyalni, ha az orosz csapatok elhagyják az elfoglalt ukrán területeket.

Szerző(k):
Domokos Erika
07.
19.
07:09

Szankciók nélkül is elzárják az oroszok a gázt, és kár a békében bízni

Az Európai Unió szankcióit egyre többen kritizálják, de valójában még sem az olaj-, sem a szénembargó nem lépett még hatályba. Az energiaválság ráadásul nem is most kezdődött, és az Európai Bizottság tanácsadói már régen azon az állásponton vannak, hogy vagy az EU vezet be büntetőintézkedéseket, vagy Oroszország öli meg Európa energiaimportját. Mindeközben hiába kötnének békét a felek, a szankciók évekre velünk maradnak, tehát kár lenne ettől várni a világgazdaság talpra állását, mint azt az Orbán-kormány hangoztatja.

Szerző(k):
Szabó Dániel