BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

befektetési_alap

11.
11.
15:00

Befektetőként választhatunk befektetési alapot, de nem mi döntünk a stratégiáról

Ügyfélként, befektetőként mi választhatunk magunknak befektetési alapot és vehetjük meg annak befektetési jegyeit. Az alap befektetési stratégiájába, a taktikai döntéshozatalba vagy akár az általánosabb befektetési politikájába azonban (a zártkörű alapok kivételével) ügyfélként nem lehet beleszólásunk, az a jogszabály alapján az arra engedéllyel bíró alapkezelő feladata.

Szerző(k):
Economx
09.
10.
08:04

Jön a 11 százalékos állampapír, meg akarja szorongatni az állam az OTP-t

A kockázatmentes befektetés már nem vonzó, az állampapírokból már eszközökbe szivárog át a lakossági megtakarítás. Az állam 11 százalékos kamatú papírral készül a kisbefektetők újbóli meghódítására. Az egyik nyertes az idén a befektetési alap, de az OTP-részvényt az idén semmi sem tudja megverni. Hiába esett a felére az árfolyam, még mindig ebben bíznak a legtöbben.

Szerző(k):
Herman Bernadett