BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

befektetés

06.
15.
13:55

Támogatók és ellenzők párbaja után folytatódik a "Lehet-e zöld az atom és a gáz?" vitája

Az Európai Unió rendszertana zöld címkéket ad azoknak a befektetési projekteknek amik különböző kritériumok alapján hozzájárulnak a fenntartható gazdaságra való átálláshoz. Most az energia krízis miatt, de még az azt tetéző orosz agresszió előtt, különböző érdekcsoportok kapva kaptak az alkalmon, és a zöld jelzést nem csak az atom energiának, de egyes földgáz beruházásoknak is meg akarták szerezni. Az első fordulóban megbukott a módosító, de közel sem annyival, hogy elkönyvelhető legyen a Zöldek győzelme.

Szerző(k):
Sasvári Marcell
06.
10.
14:33

Egyelőre nincs nyoma a tranzakciós illeték áthárításának a bankoknál és a brókercégeknél

Nem jelentek meg friss kondíciós listák az ügyfelekre terhelt tranzakciós illetékkel a brókercégek honlapján. A szektor valóban sokat nyert a válságon, emiatt nagyrészt le is nyelheti a sarcot, főleg, hogy melegen ajánlja neki a kormány. Ha mégis áthárítanák, a valódi kisbefektetők járnak majd rosszul, a milliárdosoknak kevésbé fog fájni.

Szerző(k):
Herman Bernadett
06.
07.
14:34

Váratlan helyről jelentkeztek be az oroszok helyére gáz- és olajszállítók

Az argentin államfő fogadkozik: országa képes lenne legalább részben pótolni azt az olaj- és gázmennyiséget az európai piacon, amely az orosz energiahordozók embargója, illetve elutasítása miatt kiesik. Egy politikusnak azonban nem feltétlenül kell értenie az ehhez szükséges technikai feltételekhez, de az még így sem elképzelhetetlen, hogy akár a jelentős export szintjéig felpörgethető lenne a dél-amerikai ország palaolaj és palagáz-kitermelése.

Szerző(k):
Komócsin Sándor