BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bankkártya

09.
03.
00:00

Kisebb lesz az IC-díj, mint az illetékteher

Az MNB-ről szóló salátatörvényben rendezné a kormányzat a bankkártyás fizetések után a kibocsátó banknak járó úgynevezett interchange-díj (IC) mértékét. A szabályozás az elmúlt hónapokban nem változott, így a törvény elfogadásával jövőre a kártyakibocsátó bankok betéti kártyák után 0,2, hitelkártyák esetében 0,3 százalékos díjat kapnak majd, azaz − az éves kártyadíjak mellett − ennyiből kell majd működtetniük saját kártyarendszereiket, amely a fizetési forgalom biztosítása mellett például a visszaéléseket megelőző fraud-rendszerek üzemeltetési költségeit is tartalmazza. Öröm az ürömben, hogy a jogalkotók a korábbi javaslatban szereplő, bonyolult számítási módszert mellőzték.

Szerző(k):
Nagy Nándor László