Nagyot bukott az ausztrál aranybánya
Ausztrália legnagyobb aranybánya-társasága, a Newcrest súlyos költségcsökkentésre kényszerül jövőre, miután júniusban rekord méretű, 5,78 milliárd ausztrál dolláros (5,29 milliárd amerikai dolláros) veszteségről számolt be. A veszteség a Bloomberg által megkérdezett elemzőket is meglepte, akik 4,87 milliárdos veszteségre számítottak a tavaly még nyereséges cégtől. A Newcrestet leginkább az arany árának 90 éve nem látott negyedéves esése viseli meg, amely miatt a bányatársaságok az elmúlt két hónapban 26 milliárd amerikai dolláros tőkeleírásra kényszerültek. Elemzők szerint a Fed kötvényvásárlási programjának év végén várható csökkentése további nyomást jelent majd az arany árán, tehát nehéz idők jönnek az aranybányákra és -kereskedőkre.