BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

atomerőmű

06.
30.
19:09

Sosem volt még ilyen jó helyzetük, mégis falra festik az ördögöt

Az év első felében minden korábbi várakozást felülmúlóan, több mint 55 százalékos részarányt ért el a német energiatermelésben a megújuló energia. De miközben a szén aránya - most először - beesett 20 százalék alá, az elemzők és prognózisírók már be vannak rezelve. Azt látják, hogy ha a rendszerben nem váltanak sebességet, a zöldenergia térnyerése nem tud elég gyors ütemű ahhoz, hogy 2030-ra ne alakulhasson ki “zöld-villamos energia hiány”.

Szerző(k):
Szabó István M.
05.
18.
07:08

Már az sem kérdés, hogy a 727 órás új rekord hosszú életű lesz-e

Furcsának tűnne, ha a rendszerirányító Mavir a szenzációs bejelentéseit saját Twitter oldalán közölné? És az, ha egy tradicionális konzervatív napilap a zöldenergia további térnyeréséért, és a szénerőművek aktív történelmének mihamarabbi lezárásáért szurkolna? Pedig ezek az utóbbi néhány évben Londonban természetessé váltak, így ott már az sem meglepő, hogy a gazdaság restartjához sem a szenes blokkokat izzítanák újra.

Szerző(k):
Szabó István M.