Csökkentett teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű
Csökkentett teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 4. blokkja egy villamos berendezés meghibásodása miatt - közölte honlapján az atomerőmű.
Csökkentett teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű
Csökkentett teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 4. blokkja egy villamos berendezés meghibásodása miatt - közölte honlapján az atomerőmű.
Zelenszkij: a csernobili nukleáris baleset az egész bolygót veszélyeztette
Ukrajna mindent megtesz annak érdekében, hogy a csernobili zónát biztonságos területté alakítsa, de számos kihívással kell szembenéznie - közölte az MTI híre szerint ukrán külügyminisztérium vasárnap, a csernobili atombaleset 34. évfordulóján kiadott sajtóközleményében.
Már tíz napja nem tudják eloltani a tüzet a csernobili tiltott övezetben
Tízedik napja küzdenek a tűzoltók a folyton újra kiújuló erdőtüzekkel a csernobili tiltott övezetben, ahol a lángok már megközelítették az 1986-ban nukleáris baleset sújtotta atomerőmű melletti Pripjaty városát - számolt be kedden a TSZN ukrán hírtelevízió.
A Roszatom egyik koronavírus-fertőzöttje Magyarországon betegedett meg - (Frissítve!)
A Reuters közlése szerint az orosz állami atomenergetikai óriásvállalat beismerte négy dolgozója koronavírusos megbetegedését. A hírügynükség úgy tudja, hogy az egyikük "egy magyarországi eset".
Ha megbetegszik a hatósági állomány, elhalasztják akár a reaktorindítást is
A finn nukleáris biztonsági hatóság (STUK) szerint továbbra is fontosabb a biztonság, mint az atomerőművek építése vagy a nukleáris építési engedélyek kiadásának határidőhöz kötése. A csúszások aktuális oka a koronavírus-járvány.