Üzemzavar volt a paksi erőműben
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 4. blokkján turbinaszabályzó olajrendszeri meghibásodás miatt 100 MW-os teljesítménycsökkenés történt - adta hírül a cég.
Üzemzavar volt a paksi erőműben
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 4. blokkján turbinaszabályzó olajrendszeri meghibásodás miatt 100 MW-os teljesítménycsökkenés történt - adta hírül a cég.
Kína, Oroszország, USA: mindegyiknek bemutattak a csehek
A prágai kormány nem kér Washington tanácsaiból például azzal kapcsolatban, mely cégeket hívják meg a dukovanyi atomerőmű bővítési tenderére, de az sem érdekli, hogy Pekingnek nem tetszik egy vezető cseh politikus tajvani látogatása. Az orosz Roszatom nem számíthat olyan bánásmódra, amilyenben a budapesti kormány részesíti.
Mégis életre kelhetik Paks II. bátyuskáját Fehéroroszországban
A fehéroroszországi elnökválasztás előtt két nappal elkezdték betöltetni a nukleáris fűtőanyagok az osztroveci atomerőmű első blokkjába, amely így ősszel beindulhat. A Paksra tervezett atomerőművel megegyező létesítménytől rettegnek a litvánok.
Visszakapcsolták a paksi erőmű kiesett blokkját
Csütörtök hajnalban védelmi működés miatt levágta magát a hálózatról a paksi erőmű 4. blokkja, a hiba okáról csak annyit mondtak, hogy zárlat keletkezett. Pénteken helyreállt a rend.
Kiderült, honnét jöhetett a radioaktív felhő Észak-Európába
Megugrott a radioaktivitás szintje múlt vasárnap Észak-Európában. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) pénteken közölte az álláspontját a jelek szerint Oroszország felől érkező szennyezésről. Valószínűleg atomreaktorból származnak az észlelt radioaktív részecskék - közölte a NAÜ.