Keresik a magyar atomhulladék-tároló helyét
Újraindulnak a terepi munkálatok jövő év elején Boda térségében a paksi atomerőmű nagy radioaktivitású hulladékainak tárolására szolgáló létesítmény legoptimálisabb helyének megtalálására.
Keresik a magyar atomhulladék-tároló helyét
Újraindulnak a terepi munkálatok jövő év elején Boda térségében a paksi atomerőmű nagy radioaktivitású hulladékainak tárolására szolgáló létesítmény legoptimálisabb helyének megtalálására.
Megint földrengés rázta meg Fukusimát
Újabb, ezúttal a Richter-skála szerinti 5,8-es erősségű földrengésről érkezett hír Japán Fukusima tartományából.
Eltitkolnák a halálos fenyegetést az olimpiai döntés előtt?
A japán kormány félmilliárd dollárt költ a fukusimai atomerőmű körül kialakult halálzóna okozta veszély mérséklésére, amit elemzők a 2020-as olimpia helyéről szóló döntés előtti pr-lépésnek értékelnek. Az egyik jelentkező Tokió, amely 230 kilométerre van veszélyes övezettől.
Halálzónává vált a fukusimai atomerőmű
Van olyan terület a sérült fukusimai atomerőmű szennyvíztárolójában, ahol négy óra alatt halálos sugárzást kaphatnak az ott dolgozók. A cégnek fogalma sincs, miért ugrott meg a radioaktív sugárzás szintje. Emellett újabb lyukakon szivároghat a súlyosan szennyezett víz.
Totális kudarc és vészhelyzet a fukusimai atomtemetőben
Saját kezébe veszi a japán kormány az összeomlott fukusimai atomerőmű körüli kárelhárítási munkálatokat, miután a létesítmény tulajdonosa, a Tepco áramszolgáltató totális kudarcot vallott ebben. A helyzet kezd ellenőrizhetetlenné válni.