Atomhulladék-temetőt létesít Bulgária
Gyengén és közepesen sugárzó nukleáris hulladék elhelyezésére alkalmas tároló építését kezdte meg Bulgária a kosloduji atomerőmű területén - írja az MTI.
Atomhulladék-temetőt létesít Bulgária
Gyengén és közepesen sugárzó nukleáris hulladék elhelyezésére alkalmas tároló építését kezdte meg Bulgária a kosloduji atomerőmű területén - írja az MTI.
Befuccsolt a magyar atomlobbi? Az emberek mást akarnak
A magyarok többsége, még a Fidesz-szavazók is a megújuló energia használatára voksolnak, csak egy kis részük választja az atomenergiát. Az utóbbi népszerűsége egy év alatt az állami kampányok ellenére csökkent.
Nagy dobásra készülnek a lengyelek
A lengyel kormány mer nagyot álmodni: most úgy tervezik, hogy az önállóan finanszíroznák az adófizetők pénzéből az ország első atomerőművének felépítését.
Itt a vége - bezárják a legrégebbi atomerőművet
Végleg bezárják Spanyolország legrégebbi atomerőművét - jelentette be a spanyol kormány döntését Álvaro Nadal energiaügyi miniszter kedden Madridban.
Üzemzavar volt a Paksi Atomerőműnél
Az MVM Paksi Atomerőmű 1. blokkján július 25-én, kedden automatikus, 100 MW-ot meghaladó teljesítménycsökkenés történt. A blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs – közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal.