A csehek az USA-val írtak alá atomenergetikai együttműködést
Cseh-amerikai atomenergetikai együttműködési megállapodást írtak alá csütörtökön Prágában.
A csehek az USA-val írtak alá atomenergetikai együttműködést
Cseh-amerikai atomenergetikai együttműködési megállapodást írtak alá csütörtökön Prágában.
Így pusztít az elfeledett katasztrófa
A fukusimai atomerőmű katasztrófája után három évvel még mindig százezren élnek ideiglenes lakásokban, vannak olyan gyerekek, akik nem is emlékeznek arra, milyen egy normális otthon és soha nem játszhattak a szabadban. Róluk megfeledkezett a világ.
Könnyű volt minket vádolni - meglepő vallomás a miniszterelnöktől
Csak a mélyebb integráció lehet a válasz az EU jelenlegi problémáira - mondta Georgiosz Papandreu volt görög miniszterelnök egy mai bécsi konferencián. Szerinte egyszerű megoldás volt a perifériát vádolni a válság során, azonban a problémák strukturálisak az unióban, s a reformokból a magországoknak is ki kell venni a részüket.
Atomenergia: a csehek tudnak nemet mondani az oroszoknak
A cseh védelmi miniszter, Martin Stropnicky szerint nehéz elképzelni, hogy orosz cégek részt vehessenek a Temelin atomerőmű bővítésében. A miniszter szerint Oroszország kikerült a kiszámítható, demokratikus országok csoportjából - számol be portfolio.hu.
Itt az újabb atombotrány
Téves jelentést tett közzé számos tavalyi méréséről a lerombolódott fukusimai atomerőmű üzemeltetője. A valóságosnál kedvezőbb adatokat mutató értékeléseket felülvizsgálják.