Néhány gyógyszergyártó jogi elégtételt követelne az államtól
A magyar piacra termelő gyógyszergyártók szerint elfogadhatatlan, hogy a kormány nem kívánja betartani a tavaly kötött, három évre szóló ármegállapodásban foglaltakat. A kabinet új, négy évre szóló megállapodást készít elő, ami 2003 januárjától lépne életbe, addig viszont eltekintene az idén júliusban esedékessé vált, legfeljebb 5 százalékos termelői áremelés érvényesítésétől. A gyártókat tömörítő szövetségek vezetői szerint egyelőre nem járható út az ügy peres útra terelése, ám információink szerint több cégnél már folynak az előkészületek.
