Újabb óriási csomagot raktak össze a németek a drága energia ellen
A német szövetségi kormány 65 milliárd eurós csomagot állított össze az energiaárak és az infláció emelkedésének ellensúlyozására - jelentette be Olaf Scholz kancellár Berlinben.
Újabb óriási csomagot raktak össze a németek a drága energia ellen
A német szövetségi kormány 65 milliárd eurós csomagot állított össze az energiaárak és az infláció emelkedésének ellensúlyozására - jelentette be Olaf Scholz kancellár Berlinben.
Figyelmeztetés érkezett: hamarosan száz benzinkúton elfogyhat az üzemanyag
A kétezer magyarországi töltőállomásból immár százra teszi Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetsége elnöke azon egységek a számát, amelyek - jellemzően a hét második felére - egyik vagy másik hatósági áras üzemanyagfajtából kifogynak.
G7: Már októberben 22-23 százalék lehet az éves magyar infláció
Az árstopok kivezetése fokozná a pénzromlás mértékét, sőt, még jövő évben is kétszámjegyű inflációval kellene számolni ebben az esetben. Az infláció decemberben érheti el csúcspontját, kérdés, hogy mi lesz a lakossági piaci árnak nevezett új rezsiárakkal.
Gazprom: Mégsem indul újra az Északi Áramlat 1 szombaton
A Kreml a Siemensre mutogat, akik nem is vesznek részt az idei karbantartási munkákban. Von der Leyen ársapkát vezetne be az Oroszországból érkező gázra, Medvegyev pedig azzal fenyeget, hogy ebben az esetben elzárják a csapokat.
Akár 30-50 százalékkal is emelkedhet az alapvető élelmiszerek ára az árstop kivezetése után
Raskó György agrárközgazdász úgy látja: október 1-től megszűnnek az élelmiszerekre vonatkozó árstopok, amelyek felpörgették az inflációt. A Független Benzinkutasok Szövetségének elnöke eközben a nemzetközi gázárak csökkenésére számít.