BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

ársapka

09.
08.
10:45

Költségvetési spórolást és új ársapkát jelentett be Gulyás Gergely

Széteshetnek a termelőláncok az energiaigényes szereplők miatt, amelyek nem bírják a mostani árterhelést, ez pedig már munkanélküliségi válság veszélyét veti fel - mondta a kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. Az állami szerveknél 25 százalékos gázfogyasztás-csökkentést rendeltek el. A kormány tűzifaprogramot indít, arra hatósági árat vezet be, fokozza a szénkitermelést, és közben nagyon reméli, hogy bejönnek végre az eddig visszatartott uniós pénzek.

Szerző(k):
Rácz Gergő
Vámosi Ágoston ,