BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

árbevétel

03.
06.
07:01

Az erős euróban reménykedhetnek az Egis-tulajdonosok

A két nagy tőzsdei gyógyszergyártó exportjának nagyjából egyforma hányadát, négyötödét számolják el dollárban. A Richter és az Egis abban is hasonlít, hogy a normál működéstől idegen árfolyamkockázatot már régóta igyekeznek kiküszöbölni, de a fedezeti stratégiákban akad némi eltérés. Az eddigiek alapján úgy tűnik, a Richter stratégiája sikeresebb, az Egis részvényesei viszont az euró erősödésén ténylegesen nyerhetnek, igaz, a dollárgyengülésre ennél egyszerűbben is lehet fogadni. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
03.
05.
23:59

Az erős euróban reménykedhetnek az Egis-tulajdonosok

A két nagy tőzsdei gyógyszergyártó exportjának nagyjából egyforma hányadát, négyötödét számolják el dollárban. A Richter és az Egis abban is hasonlít, hogy a normál működéstől idegen árfolyamkockázatot már régóta igyekeznek kiküszöbölni, de a fedezeti stratégiákban akad némi eltérés. Az eddigiek alapján úgy tűnik, a Richter stratégiája sikeresebb, az Egis részvényesei viszont az euró erősödésén ténylegesen nyerhetnek, igaz, a dollárgyengülésre ennél egyszerűbben is lehet fogadni.

Szerző(k):
Tallósy István
02.
15.
23:59

Mérséklődő Human-profit

A tőzsdei pályafutását a múlt év végén befejező, ám máig nyilvános társaságnak minősülő Human Rt. 840 millió forintos konszolidált, adózás előtti eredményt ért el, ami 11 százalékkal marad el az 1999. évitől. Az árbevétel 13 százalékkal emelkedett, elérte a 30,7 milliárd forintot. A közvetlen költségek ennél némileg jobban, a közvetett költségek viszont bőven infláció alatti mértékben emelkedtek. Az üzemi eredmény csaknem 6 százalékkal csökkent. Az adózás előtti eredményt tovább rontotta a pénzügyi műveletek 135 milliós vesztesége. A Human Rt. tulajdonosi szerkezete jelentősen változott egy év alatt, a részvényeknek immár 98 százaléka van az izraeli Teva-csoport tulajdonában. (NAPI)

Szerző(k):
Vigh Zsolt György
02.
14.
23:59

Jót tett az erős dollár a Fotexnek

Az élénkülő belföldi kiskereskedelem és az erős dollár egyaránt jól jött a Fotexnek, a tőzsde legrégibb szereplői közé tartozó vállalatcsoport egyharmadával növelte üzemi, és másfélszeresére emelte nettó eredményét. A Fotex IAS szerinti nettó nyeresége eddig soha nem látott nagyságú: 2,1 milliárd forint volt 2000-ben, elsősorban az Ajka Kristály, az Ofotért valamint a Keravill teljesítményének köszönhetően.

Szerző(k):
Vigh Zsolt György