Nyereség, osztalék nélkül a Miskolci Hűtőipari Rt.-nél
Nem fizet osztalékot 60,6 millió forintos adózott eredményéből a Miskolci Hűtőipari (MH) Rt. - így döntött a cég e héten tartott rendkívüli közgyűlése. A pénzt a saját tőke növelésére fordítják.
Nyereség, osztalék nélkül a Miskolci Hűtőipari Rt.-nél
Nem fizet osztalékot 60,6 millió forintos adózott eredményéből a Miskolci Hűtőipari (MH) Rt. - így döntött a cég e héten tartott rendkívüli közgyűlése. A pénzt a saját tőke növelésére fordítják.
Jól teljesített a Nokia
A világ legnagyobb mobilkészülék-gyártója, a finn Nokia Oyj az első negyedévben éves összevetésben 6,1 százalékkal, 1,41 milliárd euróra növelte adózás előtti nyereségét a növekvő értékesítés nyomán. Az árbevétel az egy évvel korábbi 6,54 milliárdról 8,01 milliárd euróra nőtt. A nyereség és az árbevétel egyaránt felülmúlta a Reuters elemzői konszenzusait. A cég részvényeinek árfolyama tegnap a helsinki tőzsde nyitásakor 5 százalékkal futott fel, de innen lefelé vette az irányt, mivel a Nokia sem túl derűlátó az ez évi kilátásokat illetően: a korábban megadott 25-35 helyett csak az árbevétel 20 százalékos növekedését várja idén, a részvényenkénti nyereség pedig az első negyedévi 0,22 euróról a második negyedévben 0,2 euróra csökken.
A vártnál kevésbé romlott az Intel eredménye
Az Intel Corp. nettó nyeresége az első negyedévben 82 százalékkal csökkent, de így is felülmúlta az elemzői várakozásokat, így a részvény árfolyama erősen emelkedett. A világ első számú chipgyártója a második félévben már a kereslet erősödésére számít.
Idén is eredményromlásra számít a Swisscom
A Swisscom AG üzemi nyeresége tavaly - főként a vezetékes szolgáltatás miatt - 26 százalékkal visszaesett és a távközlési vállalat az alternatív szolgáltatók által támasztott versenyben idén további legalább 10 százalékos csökkenésre számít.
Csaknem megduplázta forgalmát a Delphi Packard
A tavalyi évet 47,752 milliárd forint árbevétellel zárta - az előző évi 25,060 milliárd után - a szombathelyi székhelyű Delphi Packard Hungary Kft. A növekedés elsősorban a nagyobb mennyiségű, új és javuló minőségű termékek előállításának köszönhető, de szerepet játszott benne az is, hogy a múlt év elején indult meg a folyamatos termelés a csaknem 4 ezer négyzetméteres üzemcsarnokban. A termelés bővítése csak létszámemeléssel volt elérhető - tudtuk meg Kovács Vince ügyvezető igazgatótól. Egy év alatt 1116-ról 1520 főre nőtt a két, három és folyamatos műszakban dolgozók átlagos száma. A profilok maradtak, azaz kábelkötegeket, CD-lejátszós autórádiókat, valamint elektromos alkatrészeket, vezérlőegységeket gyártanak az üzemcsarnokokban. Gyártmányaik zöme külföldre kerül, idehaza a szentgotthárdi Opel-gyárnak szállítanak alkatrészeket. (NAPI)