BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

árbevétel

04.
20.
12:57

Jól teljesített a Nokia

A világ legnagyobb mobilkészülék-gyártója, a finn Nokia Oyj az első negyedévben éves összevetésben 6,1 százalékkal, 1,41 milliárd euróra növelte adózás előtti nyereségét a növekvő értékesítés nyomán. Az árbevétel az egy évvel korábbi 6,54 milliárdról 8,01 milliárd euróra nőtt. A nyereség és az árbevétel egyaránt felülmúlta a Reuters elemzői konszenzusait. A cég részvényeinek árfolyama tegnap a helsinki tőzsde nyitásakor 5 százalékkal futott fel, de innen lefelé vette az irányt, mivel a Nokia sem túl derűlátó az ez évi kilátásokat illetően: a korábban megadott 25-35 helyett csak az árbevétel 20 százalékos növekedését várja idén, a részvényenkénti nyereség pedig az első negyedévi 0,22 euróról a második negyedévben 0,2 euróra csökken.

Szerző(k):
Bana Péter
04.
03.
21:59

Csaknem megduplázta forgalmát a Delphi Packard

A tavalyi évet 47,752 milliárd forint árbevétellel zárta - az előző évi 25,060 milliárd után - a szombathelyi székhelyű Delphi Packard Hungary Kft. A növekedés elsősorban a nagyobb mennyiségű, új és javuló minőségű termékek előállításának köszönhető, de szerepet játszott benne az is, hogy a múlt év elején indult meg a folyamatos termelés a csaknem 4 ezer négyzetméteres üzemcsarnokban. A termelés bővítése csak létszámemeléssel volt elérhető - tudtuk meg Kovács Vince ügyvezető igazgatótól. Egy év alatt 1116-ról 1520 főre nőtt a két, három és folyamatos műszakban dolgozók átlagos száma. A profilok maradtak, azaz kábelkötegeket, CD-lejátszós autórádiókat, valamint elektromos alkatrészeket, vezérlőegységeket gyártanak az üzemcsarnokokban. Gyártmányaik zöme külföldre kerül, idehaza a szentgotthárdi Opel-gyárnak szállítanak alkatrészeket. (NAPI)

Szerző(k):
Lendvai Emil